فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در واقع شرکت‌هایی هستند که روی کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا ایده خود را عملی کنند.

دلیل این که به این نوع سرمایه‌گذاری‌ها خطرپذیر می‌گویند هم همین است که این صندوق‌ها بهرحال ریسک و خطری را تقبل می‌کنند و روی ایده یا استارت‌آپی سرمایه‌گذاری می‌کنند که این خطر وجود دارد که موفق نشود.

به این نوع سرمایه‌گذاری‌ها یا صندوق‌ها جسورانه هم می‌گویند و به این دلیل که روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند گاهی به آنها سرمایه‌گذاری کارآفرین هم می‌گویند.

در پروسه مهاجرت کانادا از طریق استارت‌آپ، باید یا صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر پیدا کنید، و یا حمایت یکی دیگر از انواع سازمانهای حمایتی یعنی سرمایه گذاران حمایتی و یا مراکز رشد را جلب کنید.

در پروسه مهاجرت از طریق استارت‌آپ، وقتی یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر تصمیم می‌گیرد روی استارت‌آپ شما سرمایه‌گذاری کند، یعنی به دولت کانادا تعهد می‌دهد که مبلغ مشخصی روی کسب و کار شما در کانادا سرمایه‌گذاری کند.

بعد از پیدا کردن صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر مورد نظرتان، یک نامه حمایتی از آنها دریافت میکنید که باید آن را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید و خود آن مرکز هم یک تعهدنامه بطور مستقیم برای اداره مهاجرت ارسال میکند.

در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاران خطرپذیر پولی به کسب و کار نوپا قرض نمی‌دهند و بعد از محاسبات و تحلیل‌هایی که از ایده استارت‌آپ‌ها می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که روی آن ایده سرمایه‌گذاری کنند یا خیر.

امکان دارد شما بتوانید علاوه بر صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، یک سرمایه گذار حمایتی، و یا یکی از مراکز رشد را هم پیدا کنید تا روی استارت آپ شما سرمایه گذاری کنند پس مجبور نیستید خود را محدود به فقط یکی از این دسته‌ها کنید.

با مراجعه به فهرست تمام مراکز حمایتی میتوانید سازمان حمایتی مورد نظرتان را پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید. ما در شرکت مهاجرتی نیست هم میتوانیم برای پیدا کردن مراکز حمایتی به شما کمک کنیم.

فرم ارزیابی مهاجرت