فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

شبکه های اجتماعی: ابزار موفقیت تازه واردها به کانادا

یافته های موسسه پژوهشی MTM نشان میدهد که از هر ده مهاجر تازه واردی که از شبکه های اجتماعی استفاده میکند، حداقل سه نفر از آنها در ۶ شبکه اجتماعی فعالیت دارند.

معنی این آمار این است که فعالیت در شبکه های اجتماعی بخش جدایی ناپذیری از تجربه زیسته مهاجران تازه وارد به کانادا است.

میتوان گفت استفاده از شبکه های اجتماعی تأثیر مثبتی در جا افتادن و موفقیت مهاجران در کانادا دارد. این استفاده از قبل از ورود به کانادا شروع میشود و پس از ورود و در طول زندگی در کانادا هم ادامه پیدا میکند.

شبکه های اجتماعی چطور به کمک مهاجران میایند؟

ساختن برند شخصی

در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۵۶ هزار نفر از مهاجران از روشهای مرتبط با مهارت اقامت دائم گرفته اند. یعنی تعداد زیادی از مهاجرانی که به کانادا می آیند به دنبال کار هستند.

حضور فعال در شبکه های اجتماعی کمک زیادی به شما میکند تا در روند جستجو برای کار بتوانید خودتان را عرضه کنید و کارفرماها هم بهتر میتوانند در مورد استخدام شما تصمیم بگیرند. به عبارت دیگر، تصویری که از خود و مهارتها و تواناییهایتان در شبکه های اجتماعی ارائه میدهید، نقش مهمی در پیدا کردن کار برای شما دارد.

ایجاد فرصت استخدام

نتایج تحقیقات دانشگاه متروپولیتن تورنتو نشان میدهد افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند احتمال کار پیدا کردنشان تا ۳/۵ برابر بیشتر از کسانی است که فقط از رسانه های سنتی استفاده میکنند.

ایجاد شبکه حمایتی با تازه واردهای دیگر

شبکه های اجتماعی تنها برای پیدا کردن کار و کمک به زندگی حرفه ای به کار نمی آیند؛ از طریق شبکه های اجتماعی میتوان با سایر مهاجران بویژه تازه واردها ارتباط برقرار کرد تا اوقات خارج از زمان کاری را هم با کیفیت بهتری سپری کنیم.

حل شدن در جامعه میزبان

علاوه بر آشنایی با فرهنگ کانادا، شبکه های اجتماعی به ما کمک میکنند تا خیلی بیشتر و بهتر از زمانی که رسانه ها فقط شامل رادیو و تلویزیون و روزنامه ها میشدند در جریان آخرین اخبار کانادا و شهری که در آن ساکن هستیم و حتی محله خودمان قرار بگیریم. همین باعث میشود تجربه بهتری از زندگی در کانادا داشته باشیم.

حفظ ارتباط با عزیزان در کشور قبلی

همان اندازه که حل شدن در جامعه میزبان برای موفقیت و زندگی بهتر در کانادا مهم است، حفظ ارتباط با عزیزانمان در کشوری که از آن مهاجرت کرده ایم هم باعث میشود روحیه بهتری داشته باشیم. شبکه های اجتماعی حفظ این ارتباط را برای ما راحتتر از هر زمانی کرده اند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت