فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

کاهش تعداد اقامت دائم کانادا در ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که تعداد افرادی که با اقامت موقت در کانادا هستند کاهش خواهد یافت. این تصمیم در پی افزایش اعطای اقامت موقت از طریق برنامه اقامت موقت کارگر خارجی (TFWP) و برنامه انتقال بین‌المللی (IMP) و انتقال‌های بین شرکتی (ICT) و سایر برنامه‌های مشابه اتخاذ شده است.

مارک میلر وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که اخیراً تعداد کسانی که اقامت موقت کانادا را دارند به مرز ۲/۵ میلیون نفر رسیده است که معادل ۶/۲ درصد جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۳ است. او گفته است که کانادا به کارگران خارجی موقت «معتاد شده است».

بنابراین دولت کانادا تصمیم گرفته است که برای اعطای اقامت موقت کانادا هم سهمیه سالانه در نظر بگیرد. طبق اعلام مارک میلر، تعداد این افراد باید در یک دوره سه ساله به ۵ درصد جمعیت کانادا کاهش پیدا کند.

یکی در یگر از تصمیم‌های دولت برای کاهش درصد افرادی که با اقامت موقت در کانادا هستند این است که اقامت موقت آنهایی که واجد شرایط هستند را تبدیل به اقامت دائم کانادا بکند.

البته وزیر مهاجرت کانادا از سیاست پذیرش اقامت موقت دولت کانادا دفاع کرده و گفته است اقامت‌های موقتی که اعطا شده باعث تقویت اقتصاد کانادا شد و تغییرات جدید بخاطر پیامدهای همه‌گیری کرونا که هنوز ادامه دارد، اجتناب ناپذیر است.

به گفته مسؤلان دولتی، کانادا موفق شده است از زمان پایان کووید، ۱۳۸٪ از مشاغل از دست رفته را بازگرداند، یعنی میزان ایجاد شغل از تعداد مشاغل از دست رفته بیشتر شده است.

انتظار میرود که کانادا در سال ۲۰۲۴ پذیرای ۴۸۵ هزار مهاجر جدید با اقامت دائم باشد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت