فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

Immigration Programs for Quebec

شرایط مهاجرت به استان کبک با شرایط مهاجرت به سایر استان‌های کانادا فرق دارد. در واقع دولت کبک اختیارات متفاوتی دارد و میتواند طبق قوانین خود مهاجر بپذیرد.

در این صفحه میخوانید:

مهاجرت به کبک از طریق استان کبک

↑ برو بالا

روشهای مهاجرت از طریق کبک

برای مهاجرت از طریق استان کبک (Quebec Immigration) میتوان از یکی از این دو مسیر کلی زیر اقدام کرد:

فرق این دور روش چیست؟

در روش مهارت در کار شما در واقع اعلام میکنید تخصص یا مهارتی دارید و قصد دارید در کبک دنبال کار بگردید و توسط یک کارفرما استخدام شوید.

اما در روشهای کسب و کار، شما به دنبال این هستید که کسب و کار خودتان را راه بندازید. حالا این روش میتواند سرمایه گذاری بأصطلاح منفعل باشد که فقط سرمایه گذاری میکنید اما نقش اجرایی در آن کسب و کار ندارید (این روش معلق شده)، یا با کمک سازمانهای حمایتی، کسب و کار مبتکرانه ای راه میندازید و کارآفرینی میکنید، و یا با تکیه بر مهارت و تخصصتان و با سرمایه گذاری کمتر (حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا) کسب و کار خودتان را که در کشور مبدأ داشتید بصورت خوداشتغالی در کبک ادامه میدهید.

↑ برو بالا

آیا قوانین استان کبک با بقیه کانادا فرق دارد؟

بله. استان کبک با دولت فدرال کانادا توافقنامه ای دارد و اجازه دارد خودش تصمیم بگیرد که چه افرادی واجد شرایط مهاجرت به کانادا برای زندگی در کبک هستند.

آیا مهاجرت از طریق کبک سخت است؟

برنامه فدرال مهاجرت به کانادا از طریق مهارت در کار استانداردهای سختگیرانه ای دارد و خیلیها ممکن است امیتاز لازم را کسب نکنند، اما قوانین استان کبک برای پذیرش افراد از طریق تخصص کمی آسانتر است.

↑ برو بالا

آیا بدون دانستن زبان فرانسه هم میتوانم از طریق کبک اقدام کنم؟

از لحاظ قانونی، بله. اما مشروط به این که در کل آنقدر امتیازتان بالا باشد که نیازی به امتیاز مربوط به زبان فرانسه نداشته باشید.

از کجا بدانم شرایطش را دارم یا نه؟

برای اطلاع از اینکه واجد شرایط برای مهاجرت از طریق کبک هستید یا نه، میتوانید فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت