فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

بعد از تحصیل در کانادا چکار کنم؟

با پایان سال تحصیلی در کانادا، خیلی از دانشجوهای ایرانی که فارغ التحصیل میشوند، به این فکر می افتند که با گرفتن اجازه کار، در کانادا بمانند.

گرفتن اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی (یا همان: Post-Graduation Work Permit) راه بسیار خوبی است تا بعد از اتمام دانشگاه، در کانادا تجربه کار کسب کنید تا بتوانید با شرایط بهتری تقاضای اقامت دائم کانادا را بکنید. برای گرفتن PGWP دانستن این نکات میتواند برای شما مفید باشد:

۱. موقع تقاضای اقامت دائم، داشتن تجربه کار در کانادا خیلی میتواند به شما کمک کند و شما را جلو بیندازد.

۲. برای اینکه به شما PGWP بدهند، حتماً باید تا قبل از آن، دانشجوی تمام وقت بوده باشید.

۳. اگر اعتبار زمانی اجازه کار تمام شود، میتوانید آن را تمدید کنید اما اگر دوباره تصمیم به تحصیل بگیرید، دیگر برای شما اجازه کار دوم صادر نخواهد شد.

۴. اگر خواستید PGWP (اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی) خود را تمدید کنید، حتماً چک کنید و ببینید آیا میتوانید نوع اجازه کار خود را تغییر بدهید یا نه. جدیداً به ایرانیها راحتتر اجازه کار باز میدهند.

۵. بعد از اینکه بطور رسمی فارغ التخصل بشوید، ۹۰ روز بعد، ویزای تحصیلی شما منقضی میشود. پس بهتر است هر چه سریعتر برای گرفتن اجازه کار یا تمدید اقامت موقت خود اقدام کنید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت