فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

مهاجرت از طریق ویزای دیدار

به روز رسانی: دولت کانادا در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۳ اعلام کرد که تمدید اقامت موقت را برای ایرانیها راحتتر کرده است. همچنین، برای تبدیل انواع ویزای موقت هم تقاضای ایرانیها را در اولویت قرار میدهد.

در این صفحه میخوانید:

مهاجرت به کانادا و اجازه کار باز به گردشگران ایرانی

↑ برو بالا

آیا مهاجرت از طریق ویزای توریستی امکان پذیر است؟

از آنجایی که دولت کانادا اعلام کرده از ۱ مارس ۲۰۲۳ ویزای توریستی را برای ایرانیها راحتتر تبدیل به ویزای کار (اجازه کار) میکند، ما میتوانیم به شما کمک کنیم تا با اخذ ویزای توریستی یا ویزای دیدار، به کانادا بیایید و پس از آن برای شما ویزای کار یا همان اجازه کار باز بگیریم. پس از آن راحتتر میتوانید پروسه تقاضای اقامت دائم را طی کنید.

اجازه کار باز چیست؟

اجازه کار در حالت عادی به این صورت است که اگر روی ویزای شما اجازه کار (work permit) بدهند، فقط میتوانید در آن کار بخصوص و برای کارفرمایی که اعلام کرده اید کار کنید. اما دولت کانادا این امکان را به ایرانیهایی که با اقامت موقت در کانادا هستند داده که تقاضای اجازه کار باز کنند یعنی برای هر کارفرمایی و در هر شغلی کار کنند.

↑ برو بالا

منظور از اقامت موقت چیست؟

افرادی که بجز روش مهاجرت به کانادا می آیند یعنی بطور موقت به کانادا سفر میکنند، ویزای موقت یا اقامت موقت میگیرند. اقامت موقت شامل ویزای توریستی/دیدار، ویزای تحصیلی و ویزای همراه با اجازه کار میشود.

اجازه کار باز چه کمکی میکند؟

اگر بصورت موقت (ویزای دیدار) در کانادا باشید و اجازه کار باز بگیرید، به این معنی است که میتوانید برای هر کارفرمایی و در هر شغلی کار کنید. به این ترتیب میتوانید در کانادا تجربه کار کسب کنید که همین میتواند برای مهاجرت امتیاز محسوب شود.

همچنین، با کسب تجربه کار در کانادا، راحتتر میتوانید از کارفرماهای کانادایی پیشنهاد کار (Job Offer) بگیرید.

↑ برو بالا

ایراد قانونی ندارد؟

به هیچ وجه. خوب است بدانید که اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۳ در یک دستور العمل به کارمندانش اعلام کرد که اشکالی ندارد که متقاضی هم برای ویزای موقت و هم برای اقامت دائم درخواست داده باشد با این نیت که ابتدا با ویزای توریستی (یا تحصیلی یا دیدار) وارد کانادا شود و بعد از آن اقامت دائم بگیرد.

چطور اقدام کنم؟

برای مشاوره و انتخاب بهترین مسیر میتوانید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت