فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

پذیرش تحصیلی باید برای اداره مهاجرت ارسال شود

اداره مهاجرت اعلام کرده که از اول دسامبر ۲۰۲۳ تمام مراکز آموزشی که برای متقاضیان نامه پذیرش میفرستند، خودشان هم باید نامه پذیرش را برای اداره مهاجرت ارسال کنند.

چرا این تصمیم را گرفتند؟

این تصمیم در پی آن گرفته شد که معلوم شد تعدادی از ویزاهای تحصیلی بر اساس پذیرشهایی داده شده بود که اصالت نداشتند یعنی تقلبی بودند.

به عبارت دیگر، افراد یک نامه پذیرش غیرواقعی از یک مرکز آموزشی مثل دانشگاه یا کالج (DLIs) درست میکردند و به اداره مهاجرت میدادند و آنها هم بر اساس همان نامه پذیرش، به فرد ویزای تحصیلی میدادند.

اما در تحقیقاتی در سال ۲۰۲۳ معلوم شد که تعدادی از این نامه ها تقلبی بوده است.

پروسه ویزای تحصیلی چه تغییری خواهد کرد؟

الان قرار شده که علاوه بر اینکه فرد نامه پذیرش را در تقاضای خود ارائه میدهد، خود مرکز آموزشی هم باید جداگانه تأیید کند که به فرد مورد نظر پذیرش داده است یعنی که نامه پذیرش را جداگانه برای IRCC بفرستد.

چه مراکزی معتبر هستند؟

به مراکز آموزشی معتبر که اداره مهاجرت طبق پذیرش آنها، ویزای تحصیلی میدهد، DLIs میگویند که مخفف Designated Learning Institutions است.

قرار شده که از ترم پاییز ۲۰۲۴، اداره مهاجرت همچنین قوانینی تحت عنوان موسسات شناخته شده (recognized institutions) اعلام کند که این امکان فراهم شود تا تقاضاهای تحصیل برای مراکز آموزشی معتبر با اولویت بندی (خارج از نوبت) بررسی شود.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت