فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

استفاده از هوش مصنوعی در بررسی پرونده های مهاجرت کانادا

تعداد کسانی که در دنیا برای مهاجرت کانادا تقاضا میدهند رو به افزایش است و به گفته اداره مهاجرت این کشور، تعداد پرونده هایی که اداره مهاجرت در سال ۲۰۲۲ به آنها رسیدگی کرد به بیش از ۵ میلیون رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ دو برابر شده بود.

همین موضوع اهمیت استفاده از تکنولوژی و بویژه هوش مصنوعی را برای دولت کانادا بیشتر کرده است. به گفته شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، در چند ماه اخیر استفاده از هوش مصنوعی در پرونده های اقامت موقت (TRV) متقاضیانی که منتطر تعیین تکلیف وضعیت اقامت دائم خود در دسته اسپانسر خانوادگی هستند چشمگیر بوده است.

گرچه استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی پرونده ها فقط در بعضی از انواع ویزا به کار گرفته شده، اما به گفته وزیر مهاجرت کانادا، این اقدام اثر خود را در تمام بخشها گذاشته و «با افزایش استفاده از تکنولوژی و تحلیلهای پیشرفته، گامهای مهمی برداشته شده است».

باید دید استفاده از هوش مصنوعی به کجا کشیده میشود و آیا هوش مصنوعی میتواند در زمینه تصمیم گیری برای پذیرش یا عدم پذیرش متقاضیان ویزا به تمامی جای انسان را بگیرد یا خیر.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت