فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

پذیرش مهاجر کانادا: اولویت با نیروی کار ماهر در حوزه مسکن

یکی از مشکلاتی که مردم کانادا در سالهای اخیر با آن مواجهند، افزایش قیمت خانه و در واقع کمبود خانه در سرتاسر کانادا است.

کریستیا فریلند، وزیر امور مالی کانادا به تازگی اعلام کرده است که دولت قصد دارد با پذیرش هدفمند مهاجر از بین نیروی متخصص، به رونق ساخت و ساز در کانادا کمک کند.

ماجرا از این قرار است که متقاضیانی که از روش اسکیلد ورکر (کارگر متخصص) برای اقامت کانادا اقدام میکنند و نمره حدنصاب در مرحله اول را کسب میکنند، در مرحله استخر متقاضیان دوباره ارزیابی میشوند و اگر واجد شرایط باشند، از آنها دعوت میشود تا برای تقاضای اقامت کانادا تشکیل پرونده بدهند.

سیستم ارزیابی در مرحله دوم، CRS یا سیستم رتبه بندی جامع نام دارد که معیارهایی مثل مهارت، تجربه، تحصیلات و زبان، سازگاری با جامعه میزبان و غیره را دوباره ارزیابی میکند.

اما دولت کانادا در سال ۲۰۲۳ تصمیم گرفت که بجای معیارها و امتیازهای ثابت، با توجه به نیاز بازار کار در مقاطع مختلف، هر سری برای دعوت از متقاضیان، کسانی را در اولویت قرار دهد که مهارتهای مربوط به نیازهای کانادا در آن مقطع را دارند.

مثلاً الان اداره مهاجرت تصمیم گرفته که برای افزایش میزان عرضه مسکن در کانادا، تا مدتی، افرادی را در اولویت قرار دهد که مهارتهای مرتبط به ساخت و ساز مسکن دارند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت