فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

معیارهای اجازه کار برای فارغ التحصیلان ارشد بازنگری میشود

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که در ماههای پیش رو، معیارهای جدیدی برای صدور اجازه کار برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد به بالا معرفی خواهد کرد.

اجازه کار برای فارغ التحصیلان ارشد چیست؟

دانشجوهای خارجی (غیرکانادایی) که تحصیل آنها در کانادا در مقطع ارشد یا بالاتر تمام میشود میتوانند برای کار در کانادا، برای مجوز کار موسوم به Post-Graduate Work Permit تقاضا بدهند. افرادی که PGWP بگیرند میتوانند برای هر کارفرمایی که بخواهند کار کنند.

چقدر اعتبار دارد؟

مجوز کار برای فارغ التحصیلان مقطع ارشد (PGWP) تا سه سال اعتبار دارد اما مدت دقیق اعتبار آن بستگی به طول دوره تحصیل فرد دارد.

کار کردن بعد از فارغ التحصیلی چه مزایایی دارد؟

بزرگترین مزیت کار بعد از فارغ التحصیلی این است که میتوانید تجربه کار در کانادا کسب کنید که بعدها اگر برای مهاجرت کانادا اقدام کنید، مزیت مهمی به حساب می آید چون در خیلی از روشهای مهاجرت به کانادا، تجربه کار در کانادا امتیاز اضافه دارد.

البته شغل مورد نظر معمولاً باید در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا باشد که اداره مهاجرت اعلام میکند.

برای این که ببینید واجد شرایط گرفتن مجوز کار در کانادا هستید یا نه، با ما تماس بگیرید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت