فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

Canada’s Investment & Entrepreneur Programs for Immigration

در پروسه مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق کسب و کار (Business Immigration) به مجموعه روش‌های مختلفی گفته میشود که شما از طریق کسب و کار در کانادا به این کشور مهاجرت کنید.

در این صفحه میخوانید:

اقامت کانادا با سرمایه گذاری

↑ برو بالا

روشهای قبلی سرمایه گذاری

تا اواسط سال ۲۰۱۴ دولت فدرال کانادا از طریق سرمایه گذاری هم مهاجر میپذیرفت، یعنی افراد میتوانستند با پرداخت وجهی، مراحل اخذ اقامت دائم را طی کنند. اسم این روش برنامه فدرال سرمایه گذاران مهاجر یا به انگلیسی: Federal Immigrant Investor Program (IIP) و برنامه فدرال کارآفرینان (Entrepreneur Program) بود.

اما در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴ قانونی تصویب و ابلاغ شد که این برنامه به کلی لغو و متوقف شد. حتی کسانی که تا آن تاریخ اقدام کرده بودند و پرونده شان در جریان بود هم دیگر نتوانستند پروسه خود را ادامه بدهند و هزینه ای که بابت پروسه خود به دولت کانادا پرداخت کرده بودند را پس گرفتند.

↑ برو بالا

روشهای جدیدتر سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

بعد از لغو برنامه سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۴، دولت کانادا روش دیگری را معرفی کرد که اسم آن اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ بود.

در این روش شما ابتدا برای راه اندازی یک کسب و کار در کانادا اقدام میکنید و پس از طی مراحل قانونی و بعد از این که با تقاضای شما برای ویزای استارت آپ موافقت شد، میتوانید اقامت دائم بگیرید.

دقت داشته باشید که در روش اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ هم سرمایه گذاری صورت میگیرد و منظور از استارت آپ به آن معنا که ما در ایران میشناسیم و لزوماً کسب و کارهای مرتبط با اپلیکیشن ها یا بخش فناوری نیست. بنابراین شما همچنان میتوانید از طریق ویزای استارت آپ، برنامه سرمایه گذاری خود را پی بگیرید.

آیا خودم میتوانم برای ویزای استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟

روشی که دولت کانادا پیشنهاد میکند این است که یکی از سازمانهای حمایتی کانادا متعهد شود که روی بیزنس یا ایده شما سرمایه گذاری کند و یا امکانات لازم را برای راه اندازی کسب و کارتان در اختیار شما قرار دهد. اما حتی اگر خودتان هم بخواهید سرمایه گذاری کنید، باید از طریق ویزای استارت آپ اقدام کنید.

اطلاعات دقیق و جزیی تر در صفحه ویزای استارت آپ آمده است.

↑ برو بالا

آیا روشهای دیگری برای سرمایه گذاری وجود دارد؟

یکی دیگر از روشهای گرفتن مهاجرت از طریق کسب و کار، راه انداختن کسب و کار در استان کبک است. این روش میتواند از طریق سرمایه گذاری یا از طریق کارآفرینی، و یا کارگر خوداشتغالی باشد.

آیا میتوانم با خرید ملک اقامت کانادا را بگیرم؟

در حال حاضر چنین برنامه ای وجود ندارد. به عبارت دیگر، شما نمیتوانید مثل بعضی از کشورهای دیگر صرفاً با خرید ملک، اقامت کشور کانادا را بگیرید. البته در طی پروسه اخذ اقامت از طریق ویزای استارت آپ ممکن است خریدن ملک یا مکانی برای کسب و کارتان، کار شما را تسهیل کند. برای اطلاع از روشهای خرید ملک در کانادا میتوانید به صفحه خرید ملک مراجعه کنید.

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت