فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

آیا جامعه کانادا واقعاً مهاجرپذیر است؟

همان طور که میدانید، دولت کانادا برنامه های متنوعی برای پذیرش مهاجر دارد. این امر نشان میدهد دولت کانادا سیاست خود را برای پذیرش مهاجر گذاشته است، اما آیا خود جامعه کانادا و مردم این کشور هم از این سیاست استقبال میکنند؟

جواب این سوال مثبت است. موسسه پژوهشی انوایرونیکس کانادا با همکاری یک موسسه خیریه به نام سنچری اینیشتیو به تازگی نتایج پژوهش مفصل خود را درباره نظر کانادایی ها درباره پذیرش مهاجر بیشتر به این کشور منتشر کرده اند.

آیا فکر میکنید میزان مهاجرانی که کانادا میپذیرد زیاد است؟

بر اساس این نظرسنجی، چیزی حدود ۷۰٪ کانادایی هایی که در این نظر سنجی شرکت کردند در جواب این سؤال جواب منفی داده اند و گفته اند با این حرف مخالف یا به شدت مخالفند. این یعنی کانادایی ها بیشتر از هر موقعی، مایل به پذیرش مهاجر بیشتر به کشورشان هستند.

این پژوهش در سپتامبر ۲۰۲۲ انجام شده و نتایج آن بعد از تجزیه و تحلیل، در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شد.

آیا پذیرش مهاجر، مخالف هم دارد؟

نظر کانادایی ها درباره این موضوع تا حد زیادی با گرایش سیاسی آنها هم مرتبط است. مثلاً درصد بالایی از طرفداران حزب لیبرال، حزب NDP، و حزب سبز طرفدار این سیاست هستند اما حدود ۴۳٪ از طرفداران حزب محافظه کار معتقدند میزان پذیرش مهاجر باید کم شود.

قابل ذکر است که تعداد کانادایی های موافق و مخالف مهاجرپذیری در دهه ۱۹۹۰ میلادی تقریباً مساوی بود اما در طول این سالها تعداد موافقان خیلی بیشتر شده است. علاوه بر این، بیشتر کسانی که مخالف پذیرش مهاجر هستند بالای ۶۰ سال سن دارند و تحصیلات مدرسه خود را هم تمام نکرده اند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت