فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

چطور سطح زبان میتواند درآمد شما را تعیین کند؟

دانستن زبان برای مهاجرت به هر کشوری یکی از شروط مهم مهاجرت است. در روش اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا هم افراد برای سطح زبان خود (انگلیسی و/یا فرانسه) امتیاز میگیرند.

دانستن زبان به مهاجران تازه‌وارد کمک میکند تا راحت‌تر بتوانند وارد جامعه میزبان شوند، اما نتایج یک مطالعه جدید نشان میدهد که سطح زبان میتواند میزان درآمد مهاجران را پیش‌بینی کند.

این مطالعه که توسط اداره آمار کانادا انجام شده نشان میدهد که چهار مهارت اصلی زبان تأثیر مستقیم روی درآمد افراد در سال‌های بعد از مهاجرت به کانادا دارد. در بین چهار مهارت زبانی، مهارت ریدینگ (خواندن) موثرترین فاکتور در پیش‌بینی درآمد افراد در سالهای بعد از مهاجرت است.

طبق نتایج این مطالعه، مهاجرانی که سطح CLB (برای انگلیسی) و سطح NCLC (برای فرانسه) آنها در مهارت ریدینگ معادل ۱۰ است، درآمدشان ۲۵٪ بیشتر از مهاجرانی است که مهارت ریدینگ آنها معادل ۷ (معادل آیلتس ۶) است.

این تفاوت درآمد برای مهارت لیسنینگ (شنیداری) ۱۸٪، برای اسپیکینگ (صحبت کردن) ۱۹٪، و برای مهارت رایتینگ (نوشتن) ۲۲٪ است.

این مطالعه همچنین نشان میدهد که تفاوت درآمد فقط برای کسانی اتفاق می‌افتد که سطح CLB آنها ۶ به بالا است و تفاوت مهارت زبانی برای سطوح ۵ به پایین تأثیر چندانی در درآمد افراد ندارد.

به همین دلیل است که در ارزیابی پرونده های مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری، سطح زبان یکی از فاکتورهای مهم امتیازدهی است. فاکتورهای دیگر عبارتند از: تجربه کاری، تحصیلات، و سن.

جدول تبدیل نمره آیلتس به CLB را در زیر مشاهده میکنید:

SWRLCLB
443.54.54
55455
5.55.555.56
66667
6.56.56.57.58
77789
7.57.588.510
888.5911
999912
معادل‌ها تقریبی هستند.

برای اطلاعات بیشتر درباره سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا میتوانید به صفحه شرایط سطح زبان مراجعه کنید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت