فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری سالمند

Home Support Worker Pilot for Canadian Immigration

این صفحه حاوی اطلاعات درباره برنامه پایلوت مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری سالمندان (Home Support Worker Pilot) است. برای اطلاع از سایر شیوه های مهاجرت مناسب پرستاران خانگی (مراقبت و نگهداری از سایر افراد) به صفحه مهاجرت پرستار خانگی مراجعه کنید.

به روز رسانی: از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۳ (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲)، حداقل زمان لازم برای کار بعنوان پرستار سالمند از ۲۴ ماه به ۱۲ ماه کاهش پیدا کرد. این قانون شامل افرادی که قبل از این تاریخ اقدام کرده اند هم میشود. مگر این که تصمیم نهایی درباره پرونده آنها گرفته شده باشد.

در این صفحه میخوانید:

مهاجرت پرستار سالمند به کانادا

برنامه پایلوت پرستار سالمند چیست؟

برنامه پایلوت مهاجرت پرستاران سالمند (Home Support Worker Pilot) در کنار برنامه پایلوت مهاجرت پرستاران کودک، دو برنامه پایلوت اداره مهاجرت کانادا برای خارجی هایی است که خدمات مراقبت از افراد را ارائه میدهند و در اصطلاح به همه آنها caregiver میگویند.

در این برنامه پنج ساله، دولت کانادا هر سال ۲،۷۵۰ تقاضا را میپذیرد و با تکمیل ظرفیت، آن را بطور موقت میبندد تا متقضای ها ابتدای سال بعد اقدام کنند.

↑ برو بالا

برنامه پایلوت پرستار سالمند چه مراحلی دارد؟

 • ابتدا برای روش مورد نظر خود (پرستار سالمند) تقاضانامه را تکمیل میکنید.
 • همزمان با تقاضای اقامت دائم، برای اجازه کار (work permit) هم درخواست میکنید و هزینه های هر دو (تقاضای اقامت دائم و تقاضای اجاره کار) را پرداخت میکنید. حتی اگر اجازه کار معتبر جداگانه دارید، باز هم باید تقاضای اجازه کار مجزا بدهید.
 • اگر واجد شرایط باشید، به شما اجازه کار موقت در کانادا میدهند. این اجازه کار صرفاً برای کار در حوزه کاری مورد نظر یعنی مراقبت و نگهداری از افراد (caregiver) است.
 • پس از آن باید حداقل ۱۲ ماه تجربه کار در کانادا کسب کنید تا بتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • بعد از کسب حداقل ۱۲ ماه تجربه کار، مدارک مربوط به سابقه کار را ارسال میکنید.
 • دولت کانادا تصمیم نهایی را برای اعطای اقامت دائم به شما میگیرد.

↑ برو بالا

چه شرایطی باید داشه باشم؟

وقتی تقاضای خود را ارائه میکنید، بر اساس اطلاعات و مدارکی که همراه با تقاضای خود ارائه میکنید، طبق معیارهای زیر ارزیابی میشوید و به شما جواب قبول یا رد میدهند:

تحصیلات

یکی از شرایط زیر باید در مورد شما صدق کند:

 • در کانادا یک سال سابقه تحصیل بعد از مدرسه داشته باشید (دوره مورد نظر تمام شده باشد)، یا
 • خارج از کانادا تحصیلات معادل آیتم بالا داشته باشید و همچنین گزارش ارزشیابی مدرکتان (Educational Credentials Assessment) همراهش باشد.

توضیح: گزارش ارزشیابی مدرک تحصیلی موسوم به ECA report باید توسط یک نهاد مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا و مختص امور مهاجرت صادر شده باشد.

مدارک داخل کانادا

دقت داشته باشید که اگر تحصیل شما تمام نشده باشد حتی اگر یکسال را با موفقیت گذرانده باشید، مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

↑ برو بالا

تحصیلات خارج از کانادا

برای مدارکی که ارزشیابی میشوند، گزارش ارزشیابی باید این شرایط را داشته باشد:

 • در آن قید شود که مدرک مربوطه معادل یک سال تحصیل بعد از مدرسه (یک دوره تکمیل شده) در کانادا است.
 • تاریخ صدورش بیشتر از ۵ سال بعد از تاریخ دریافت تقاضا نباشد.
 • موقع صدور گزارش ارزشیابی، نهاد مربوطه توسط اداره مهاجرت مورد تأیید بوده باشد (بعد از تاریخ صدور جزء نهاردهای مورد تأیید نشده باشد).

زبان

سطح زبان شما باید حداقل معادل CLB 5 یا NCLC 5 برای یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسه باشد.

برای توضیحات دقیق درباره شرایط زبان و آزمونهای رسمی و همچنین جدول تبدیل نمره آزمون آیلتس یا سایر آزمونهای رسمی انگلیسی و فرانسه میتوانید به صفحه شرایط سطح زبان مراجعه کنید.

سایر شرایط

همچنین باید:

 • حداقل ۱۲ ماه سابقه کار در کانادا داشته باشید، یا
 • پیشنهاد کار و همچنین توانایی انجام کار را داشته باشید.

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت