فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

سؤالات متداول

در این صفحه به سؤال‌های متداول شما پاسخ میدهیم. در جواب هر کدام از سؤال‌ها، لینک صفحه مربوطه را هم برای شما گذاشته‌ایم که شامل توضیحات مفصل‌تر است.

سوالات متداول

در این صفحه میخوانید:


چطور به کانادا بیایم؟

جواب این سؤال بستگی به شغل/مهارت، تحصیلات، میزان سرمایه، سن و چند عامل دیگر دارد از جمله اینکه قصد دارید در کانادا چکار کنید. برای بررسی شرایطتان میتوانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا ما هم برای راهنمایی بیشتر در اسرع وقت با شما تماس بگیریم، و یا خودتان بطور مستقیم با ما تماس بگیرید.

↑ برو بالا


چه روشهایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

روشهای مهاجرت به کانادا متنوع هستند و این تنوع خیلی وقتها ممکن است گیج کننده باشد مخصوصاً که گاهی اسمهای این روشها مشابه هم هستند. در صفحه درباره مهاجرت به کانادا میتوانید همه چیز را از تاریخچه مهاجرپذیری گرفته تا روشهای مختلف مهاجرت و شیوه دسته بندی ها بخوانید.


هزینه مهاجرت چقدر است؟

هزینه روشهای مختلف مهاجرت به کانادا با هم فرق دارد. اینکه مثلاً بخواهید سرمایه گذاری یا کارآفرینی کنید و یا از طریق مهارتتان مهاجرت کنید و یا هرکدام از این روشها یا روشهای دیگر را از طریق استان کبک انجام دهید، هزینه های متفاوتی دارد. در صفحه هزینه های پروسه های مختلف مهاجرت، تمام حالتهای مختلف را برای شما نوشته ایم.

↑ برو بالا


هزینه وکیل مهاجرت به کانادا چقدر است؟

بطور خلاصه میتوان گفت بستگی به این دارد که چه خدماتی دریافت کنید. روش مهاجرتی و سایر سرایط هم در تعیین هزینه وکیل تأثیر دارد. در صفحه هزینه وکیل مهاجرت به کانادا بیشتر توضیح داده ایم.


آیا لازم است وکیل داشته باشم؟

از لحاظ قانونی هیچ الزامی نیست که برای مهاجرت به کانادا حتماً وکیل داشته باشید، اما تجربه به ما نشان داده که پرونده هایی که دچار تأخیر یا اشکال میشوند، اغلب مربوط به متقاضیانی است که آشنایی کافی به قوانین مهاجرت کانادا و روند سیر پرونده و نحوه ارائه اسناد و مدارک ندارند و ناخواسته باعث تأخیر یا مشکلات دیگر در پرونده خود میشوند.

↑ برو بالا


چطور به وکیل اعتماد کنم؟

خبر خوب این است که وکلا و مشاوران قابل اعتماد زیادی برای امور مهاجرت به کانادا وجود دارند. میتوانید ببینید که مشاور مورد نظر شما عضو کالج مشاوران امور مهاجرت و شهروندی کانادا (CCIC) است یا خیر. این کالج تا قبل از این با نام شورای نظارت بر کار مشاوران و وکلا (ICCRC) شناخته میشد. معیار بعدی میتواند سابقه کار موفق و همچنین تحصیلات وی باشد که باعث میشود مطمئن شوید دانش لازم را در زمینه مهاجرت و قوانین مربوطه دارد.


از کجا بفهمم به شغل من نیاز دارند؟

میتوانید با مراجعه به لیست مشاغل کانادا موسوم به NOC، تمام مشاغل و مهارتهایی که در کانادا وجود دارد و دولت کانادا آنها را به رسمیت میشناسد را ببینید. اما طبیعی است که برای بعضی از آنها تقاضای بیشتری وجود دارد و در نتیجه بسته به روشی که برای مهاجرت انتخاب میکنید، ممکن است در سیستم امتیازبندی امتیاز بیشتری بگیرید.

↑ برو بالا


زبانم باید در چه سطحی باشد؟

در بیشتر موارد باید یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسوی را تا حدی بلد باشید. اما اینکه حداقل سطح زبان شما چقدر باید باشد و چه امتیازی برای آن میگیرید، بستگی به روشی دارد که اقدام میکنید. در صفحه شرایط سطح زبان میتوانید علاوه بر جزییات بیشتر درباره سیستم ارزیابی و امتیازبندی سطح زبان، اطلاعات کامل درباره آزمونهای مورد تأیید دولت کانادا را هم ببینید.


چقدر طول میکشد تا جواب بیاید؟

فاکتورهای زیادی در تعیین زمان پروسه مهاجرت شما دخیل هستند از جمله اینکه از چه طریقی اقدام میکنید و اینکه در کل چه شرایطی دارید. یکی از عواملی که ممکن است باعث تأخیر در کار مهاجرت شما شود، عدم آشنایی کافی با پروسه و نحوه ارائه اسناد و مدارک است. از طریق صفحه محاسبه زمان انتظار وبسایت دولت کانادا میتوانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به خودتان و پرونده تان، زمان تقریبی را طبق شرایط خودتان محاسبه کنید.

↑ برو بالا


کارت PR چیست؟

PR مخفف عبارت Permanent Resident است و به فردی میگویند که اقامت دائم کانادا را دارد. به کارت اقامت دائم هم کارت پی آر میگویند. اما در اصطلاح وقتی میگویند فردی PR دارد یعنی کارت اقامت کانادا را دارد.


با سرمایه گذاری هم میشود مهاجرت کرد؟

روشهای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری از سال ۲۰۱۴ تغییر کرده و رایج ترین روش این است که شما از ابتدا از طریق ویزای استارت آپ به کانادا بیایید و کسب و کارتان را راه بیندازید.

روش دیگر هم راه انداختن کسب و کار یا کارآفرینی از طریق استان کبک است.

↑ برو بالا


با خرید ملک میتوان اقامت گرفت؟

به این صورت که مثل بعضی از کشورهای دیگر صرفاً با خرید ملک اقامت دائم یا شهروندی بگیرید، نه. اما طی پروسه های دیگر سرمایه گذاری اگر ملک یا مکانی را برای کسب و کارتان بخرید، ممکن است کار شما را تسهیل کند.


چطور از طریق استارت آپ ویزا اقامت بگیرم؟

در روش استارت آپ ویزا (SUV) باید حمایت یکی از سازمانهای حمایتی که دولت کانادا اعلام کرده را جلب کنید. توضیحات بیشتر درباره پروسه استارت آپ ویزا و سازمانهای حمایتی را میتوانید در صفحه ویزای استارت آپ بخوانید.

↑ برو بالا


آیا خوداشتغالی همان سرمایه گذاری است؟

بطور کلی میتوان گفت در برنامه خوداشتغالی فعالیت و حرفه خودتان را ادامه میدهید اما استخدام کارفرمای دیگری نمیشوید. مهاجرت از طریق خوداشتغالی را میتوانید از دو کانال فدرال یا کبک پی بگیرید. خوداشتغالی فدرال یا همان Self-Employed Program مربوط به فعالیتهای فرهنگی و هنری است و برای مهاجرت از این طریق باید شرایط ویژه ای داشته باشید که در صفحه خوداشتغالی فدرال تشریح کرده ایم.

در برنامه خوداشتغالی کبک هم میتوانید با سرمایه گذاری یا کارآفرینی، حرفه خودتان را ادامه بدهید.


با سابقه مراقبت از کودک میتوان اقدام کرد؟

بله. اگر پرستار کودک هستید و خدمات مراقبت از کودک ارائه میدهید میتوانید در صورتی که واجد شرایط باشید با این روش به کانادا مهاجرت کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه مهاجرت از طریق پرستاری کودک مراجعه کنید.

برای مهاجرت از طریق خدمات مراقبت از افراد هم میتوانید صفحه مهاجرت به کانادا برای پرستار خانگی را ملاحظه کنید.

↑ برو بالا


چطور ویزای تحصیلی بگیرم؟

برای تحصیل در کانادا باید ویزای دیدار (visitor visa) بگیرید که یکی از انواع اقامت موقت است، چون اجازه تحصیل به تنهایی ویزا به حساب نمیاید.

البته اگر از خارج از کانادا برای اجازه تحصیل اقدام کنید و با تقاضای شما موافقت کنند، همراه آن ویزای دیدار هم به شما میدهند که چون اجاره تحصیل هم دارید، اصطلاحاً به آن ویزای تحصیل هم میگویند.


آیا شرایط مهاجرت به کبک فرق دارد؟

بله. استان کبک قوانین و پروسه های مختص خود را برای مهاجرت دارد. برای جزییات بیشتر میتوانید به بخش مهاجرت از طریق استان کبک مراجعه کنید.

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت