فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

تغییرات احتمالی در روش اکسپرس اینتری 2023

اکسپرس اینتری یا ورود اکسپرس از روش‌های اصلی دولت کانادا برای پذیرش افراد با مهارت یا همان skilled workers از سرتاسر جهان است، اما همانطور که قبلاً اطلاع رسانی کرده بودیم، قرار است ساختار امتیازدهی در مرحله دوم این روش تغییر کند.

در هر کدام از سه برنامه مجزای ورود اکسپرس، بعد از اینکه متقاضی امتیاز اولیه را کسب کرد و وارد استخر متقاضیان شد دوباره توسط سیستم امتیازدهی دیگری موسوم به CRS، امتیاز میگیرد. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ تغییراتی در سیستم امتیازدهی مرحله دوم ایجاد خواهد کرد.

چرا این تصمیم را گرفتند؟

مدتهاست که دولت کانادا از این سیستم امتیازدهی استفاده میکند اما این بار قرار است با ایجاد تغییرات، مهاجرانی را بپذیرد که بهتر میتوانند به این کشور کمک کنند تا نیازهای بازار کار کانادا را برآورده کنند.

وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، در این زمینه گفته است که نحوه انتخاب متقاضیان از طریق برنامه‌های اکسپرس اینتری برای پذیرش خارجی‌هایی که برای مهارت‌هایشان بیشترین تقاضا وجود دارد، به اندازه کافی رضایتبخش نبوده است.

هدف اصلی روش اکسپرس اینتری کمک به بازار کار است و به گفته شان فریزر، باید نرخ حل شدن مهاجران در جامعه بالا برود زیرا افرادی که از این طریق مهاجرت میکنند بعد از بررسی مهارت‌هایشان انتخاب میشوند و انتظار دارند برای مهارت‌شان بازار کار وجود داشته باشد.

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سیستم امتیازدهی همچنان به روال همیشگی ادامه پیدا خواهد کرد تا زمانی که اداره مهاجرت جزییات تغییرات را اعلام کند. اداره مهاجرت گفته است که برای معرفی فرمت جدید امتیازدهی، همچنان در حال مشاوره با طیف وسیعی از نهادهای مرتبط است.

در مرحله دوم روش اکسپرس اینتری، متقاضی میتواند در سیستم امتیازدهی موسوم به CRS، حداکثر ۱۲۰۰ امیتاز بگیرد. در حال حاضر هر دو هفته یکبار تعداد مشخصی از متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در استخر متقاضیان کسب میکنند را دعوت میکنند تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت