فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

تغییرات در اکسپرس اینتری

به روز رسانی خبر:

آخرین تغییرات


قرار است از سال ۲۰۲۳ تغییرات عمده ای در روش اکسپرس ایجاد شود تا اداره مهاجرت بتواند به صلاحدید خود افرادی را که میخواهد بپذیرد. گفته میشود این تغییرات از سال ۲۰۱۵ که این روش مدیریت متقاضیان مهاجرت معرفی شد، بزرگترین تغییرات در این روش خواهد بود.

قانون جدید قرار است بزودی و تا قبل از تعطیلات تابستانی پارلمان تصویب شود. طبق این قانون وزیر مهاجرت این اختیار را پیدا میکند که گروههایی از متقاضیان اکسپرس اینتری ایجاد کند و برای آنها دعوتنامه برای اقدام (ITA) صادر کند.

“دعوتنامه برای اقدام” چیست؟

افرادی که از روش اکسپرس اینتری اقدام میکنند اگر شرایط و امتیاز اولیه را کسب کنند وارد استخر متقاضیان میشوند و آنجا هم طبق سیستم امتیازبندی CRS امتیاز میگیرند. متقاضیانی که جزء کسانی باشند که بیشترین امتیاز را در استخر متقاضیان دارند ممکن است دعوتنامه (Invitation to Apply) بگیرند تا بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

طبق قانون جدید، اداره مهاجرت اختیارات جدیدی پیدا میکند تا دعوتنامه ها را احتمالاً بدون توجه به امتیاز CRS، برای افرادی که خودش صلاح میداند بفرستد تا بتواند نیازهای بازار کار را بهتر برآورده کند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت