فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

راهنمای استانهای کانادا برای تازه واردها

بهترین استان یا ناحیه برای مهاجرت کدام است؟

از بین ۱۰ استان، ۳ قلمرو و نواحی مختلف کانادا، بعترین جا برای کار یا تحصیل کدام است؟ آیا واقعاً با هم فرقی دارند؟ چه چیزهایی باید درباره آب و هوا، اقتصاد یا شهرهای مختلف هر استان بدانم؟

کانادا تنوع حغرافیایی ویژه ای دارد و یک چشم انداز کلی از نواحی مختلف آن دید بهتری برای تصمیم گیری به شما میدهد.

مگر بجز برنامه دولت فدرال کانادا برای پذیرش مهاجر، از طریق دیگری هم میشود به کانادا مهاجرت کرد؟

بله. هرکدام از استانها یا قلمروهای کانادا هم برنامه و سیاستهای مهاجرت پذیری خود را دارند که شاید شما واجد شرایط بعضی از آنها باشید.

بریتیش کلمبیا

غربی ترین استان کانادا است که در مجاورت اقیانوس آزام قرار دارد. دو تا از بزرگترین شهرهای کانادا یعنی ونکوور و ویکتوریا در این استان قرار دارند که که به داشتن جنگلها و کوههای زیبا معروف است. هرچه به اقیانوس ازام نزدیکتر باشید، هوا مرطوبتر است و بجای برف باید انتظار بارندگی بیشتری داشته باشید.

اما در نقاط دیگر بریتیش کلمبیا، زمستان کم و بیش مثل سایر نقاط کانادا سرد و برفی است. چندتا از دانشگاههای مطرح جهان هم در این استان قرار دارند

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت