فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

افزایش پذیرش مهاجر به کانادا

بانک رویال کانادا توصیه کرده که برای پاسخ به نیاز بازار کار کانادا، لازم است که میزان پذیرش مهاجر نسبت به میزان موجود و برنامه های دولت از این هم بیشتر شود.

این در حالی است که میزان پذیرش مهاجر در کانادا در بیشترین سطح خود قرار دارد و اداره مهاجرت کانادا هم در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۳ اعلام کرد که قصد دارد برای سالهای ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ هر سال حدود ۵۰۰ هزار مهاجر بپذیرد.

علاوه بر نیاز بازار کار، دلیل دیگر کانادا برای پذیرش مهاجر بیشتر، میانگین بالای سن کانادایی هاست. کانادا یکی از پیرترین جمعیتهای دنیا را دارد و در کنار این فاکتور، نرخ فرزندآوری هم در این کشور بسیار پایین است (۱/۴ فرزند برای هر زن).

این عوامل باعث شده که کانادا بعنوان نهمین اقتصاد برتر دنیا، نیاز به جمعیت جوان برای بازار کار داشته باشد. نرخ ۵۰۰ هزار مهاجر در سال معادل ۱/۳ درصد جمعیت این کشور است در حالی که بانک رویال در گزارش خود گفته که میزان لازم برای مقابله با کمبود نیروی کار، پذیرش مهاجر سالانه ۲/۱ درصد جمعیت است یعنی حدود ۸۵۰ هزار نفر در سال.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

عباس زاهدانی
عباس زاهدانی با سابقه سالها مدیریت در ایران، آمریکا و کانادا، دانش آموخته رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد آمریکا و رشته مطالعات مهاجرت از دانشگاه یو بی سی استان بریتیش کلمبیای کانادا است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان از دانشگاه شیراز در ایران و کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا است.

نظرات بسته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت