فرم ارزیابی مهاجرت
فهرست

مهاجرت به کانادا از طریق کسب و کار

Business Immigration Program for Canada

کانادا از صاحبان موفق کسب و کار که دنبال فرصتها و چالشهای جدید هستند استقبال میکند تا به کانادا مهاجرت کنند. برنامه مهاجرت از طریق کسب و کار (Business Immigration) برای چنین افرادی طراحی شده است و دولت فدرال و همچنین دولتهای استانی به افرادی که بخواهند از طریق کسب و کار به کانادا مهاجرت کنند کمک میکنند تا بتوانند کسب و کار خود را در کانادا راه بیندازند و در این کشور ساکن شوند.

در این صفحه میخوانید:

مهاجرت به کانادا از طریق کسب و کار

↑ برو بالا

راههای مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا کسب و کار چیست؟

مهاجرت از طریق کسب و کار، به مجموعه ای از روشهای مختلف مهاجرت از طریق راه انداختن کسب و کار یا سرمایه گذاری گفته میشود که شما یکی را که مناسب شرایط خودتان است انتخاب میکنید. اما یکی از رایجترین روشها در کلاس کسب و کار، مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ است. راه دیگر، اقدام از طریق راه اندازی کسب و کار در کبک است.

در بخشهای مربوط به این دو روش، جزییات هرکدام را توضیح داده ایم:

اگر موقتی وارد کانادا شوم نمیتوانم بیزنس راه بیندازم؟

اگر به عنوان صاحب کسب و کار و برای شرکت در جلسات یا نمایشگاهها و یا امور بازاریابی و غیره ویزای دیدار گرفته باشید، میتوانید جلسات کاری، دیدار از کارگاهها و غیره را انجام دهید اما اگر بخواهید دفتر کارتان را راه بیندازید یا محصولی تولید و خدمات ارائه بدهید و یا بیشتر از شش ماه بمانید، باید اجازه کار بگیرید.

↑ برو بالا

بجز سرمایه گذاری، چقدر پول جداگانه باید داشته باشم؟

تمام افرادی که از طریق کسب و کار به کانادا مهاجرت میکنند باید بتوانند ثابت کنند که پول کافی برای این دارند که خود و خانواده شان حداقل یکسال از پس مخارج زندگی بربیایند.

البته وقتی از طریق کسب و کار برای مهاجرت اقدام میکنید، آن سرمایه ای که برای اقدام از این طریق لازم است، کفاف این مخارج را هم میدهد اما بهرحال موقع ورود باید به اندازه کافی پول قابل نقد کردن برای اسکان در کانادا داشته باشید.

چقدر پول نقد میتوانم همراه داشته باشم؟

طبق قوانین کانادا، اگر ۱۰ هزار دلار کانادا یا بیشتر همراه خود وجه نقد داشته باشید، باید موقع ورود اعلام کنید. منظور از وجه نقد اینهاست:

  • پول (سکه یا اسکناس)
  • اوراق بهاءدار (سهام، اوراق قرضه و امثالهم)
  • چک مسافرتی، حواله و امثالهم

↑ برو بالا

فرم ارزیابی مهاجرت